O szkole Wszystkich artykułów : 17  
Napisał ewa dnia Wednesday 18.09.2013 23:00:00 (946 odsłon)

Zimowa przerwa świąteczna- 23.12.2014 r. -31.12.2016 r.
Ferie zimowe –30 stycznia -12 luty 2017 r.
Wiosenna przerwa świąteczna–13-18 kwietnia 2017 r.
Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno -wychowawczych –
23 czerwca 2017 r.

    Identyfikator : 19

More releases in O szkole
  Projekt edukacyjny Wszystkich artykułów : 1  
Napisał ewa dnia Monday 04.11.2013 17:40:00 (2522 odsłon)

PROJEKT EDUKACYJNY
„ Ekonakręceni”

Cele ogólne projektu:
• zainteresowanie uczniów problematyką ochrony środowiska,
• kształtowanie postawy odpowiedzialności za stan przyrody,
• ukazanie wpływu działalności człowieka na otaczające go środowisko,
• podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska,
• kształtowanie właściwego stylu życia,
• wdrażanie uczniów do samodzielnej i aktywnej pracy,
• kształtowanie postaw proekologicznych,
• wdrażanie do segregacji odpadów,
• poznawanie swojego regionu oraz zwrócenie
• szczególnej uwagi na stan drzewostanu na Podhalu.
Realizatorzy projektu:uczniowie klasy II G
Czas realizacji: rok szkolny 2013/2014
Nasz projekt jest projektem o charakterze zadaniowo-badawczym. Mamy nadzieję, że w ciągu tego roku szkolnego uda nam się zrealizować postawione przed nami cele.
PROJEKTOWE ZADANIA
1. Sadzenie drzew
(każdy w swoim ogrodzie, polu, lesie)
2. Stworzenie ,,Eko-Kątu” przy którym gimnazjaliści po ciężkich lekcjach będą mogli rozprostować kości i usiąść na ekologicznej, kreatywnie wykonanej ławce.
3. Zasadzenie iglaków przy parkingu szkolnym.
4.Posprzątanie Koślówki.
Każdy z nas już posadził obok swojego domu drzewo oraz (prawie) każdy z nas sprzątał Koślówkę. Nad całokształtem dzielnie czuwa pani Barbara Skupień. Nasza klasa udała się nawet do Wójta naszej gminy.
Poprosiliśmy o wsparcie naszych działań i przedstawiliśmy nasze pomysły, musimy przyznać, że spotkaliśmy się z przychylnością i zrozumieniem.


Podczas, gdy większość uczniów jeszcze smacznie spała bądź robiła coś innego ,IIG wraz z naczelnym dowódcą panią Basią w dwóch grupach pojechała sprzątać Koślówkę. Grupa Pierwsza wyruszyła na swoją ,,misję”. Odział składający się z Natalii, Patrycji, Janusza, dwóch Basiek (z panią trzech),Aśki, Maryśki oraz Piotrka o godzinie 11 zaczęła wielkie sprzątanie.
Trwało to około dwóch godzin. Następnego dnia do ataku na śmieci przystąpiła reszta klasy. Wszyscy po kilku godzinach (zmęczeni, ale zadowoleni) rozeszli się.
Pod koniec wakacjii z radością na twarzy podopieczni Pani Basi Skupień wyruszyli do szkoły, aby zacząć prace nad kreatywnym dziełem naszej ,,da Vinci” (Aśki). Rozpoczęło się od pomalowania ściany na biało przez pana Marka (czyt. Ujka) za co nasza klasa serdecznie mu dziękuje. Następnie Dżoana z Maryśką zrobiły ogólny zarys całego kąta i zaczęły dziubdziać ołówkami po ścianie. Kiedy Piotrek przyszedł pracować na drugi dzień dowiedział się, iż ma to być połączenie Grafitti i MAINKRAFTA. Przez parę godzin Sowa Sowiński wraz z Bachą G. Anetą i Krzychem (którego długo musieliśmy namawiać do przyjścia) zaczęli rysować pixele. Co dzień drużyna do spraw malowania i rrobienia ławki nieco się zmieniała. Zawsze był jednak między nami duch pracowitości i uśmiech na twarzy . W nowym roku szkolnym można było podziwiać gotowy Eko-Kąt. Wtedy właśnie dołączył do nas współautor tego artykułu Kamil (co roku dochodzi do nas ktoś nowy) i mógł podpisać się z nami na naszym dziele.


18.09.2013 –dzień w którym nasza klasa wraz z panią Satołą i głównodowodzącą (mam na myśli panią Basię) poszła na Galicową Grapę w celu badania drzewostanu. Dzieląc się na trzy grupy i biorąc atlasy drzew z biblioteki ruszyliśmy w stronę Stołowego. Przez pół godziny wszyscy rozpoczęli mierzyć, liczyć oraz rozpoznawać gatunki drzew. Zabawa była przednia i wszyscy nieraz się śmiali.

11.10.2013-braliśmy udział w XXIII Podhalańskim Rajdzie Ekologicznym organizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody-Oddział Zakopane.
Relacja foto z tego co robimy będzie się ukazywała na bieżąco w galerii zdjęć.
.

    Identyfikator : 20
Maintain By NovaSmart Technology . Visit NovaSmart XOOPS Module Development Site
Powered by XOOPS © 2001-2010 The XOOPS Project
Design by Styleshout Xoopsed by Xo-Aminoss